Darmowa dostawa od 129,00 zł
Ulubione produkty
Stwórz nową listę ulubionych

Znaczenie świec w Feng Shui - jak stosować świece w Feng Shui?

2017-06-26
Znaczenie świec w Feng Shui - jak stosować świece w Feng Shui?Istnieje kilka podstawowych zasad Feng Shui - pierwsza z nich to zasada yin i yang. Yin to żeńska część natury uznawana za bierną i słabą, zaś yang to męska część, uznawana za aktywną, silną i dominującą. Według Feng Shui naturalne jest dążenie yin do yang i odwrotnie. Idealne odwzorowanie tej koncepcji możemy znaleźć w ogniu, płomieniu - początkowo niewielki ogień (yin) zaczyna się rozprzestrzeniać, przechodząc w silne yang. Gdy zaczyna brakować mocy, ogień zaczyna wygasać, stając się coraz bardziej yin, aż w końcu zanika.

Zasady Feng Shui we wnętrzu

Drugą zasadą w Feng Shui jest stosowanie bagua, siatki do planowania w kształcie ośmiokąta. Każdy kąt przedstawia inną dziedzinę życia. Obszary w bagua to kariera, wiedza, rodzina i zdrowie, małżeństwo, dzieci, sława i pomocni ludzie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich symboli oraz rozplanowaniu domu czy mieszkania w oparciu o siatkę bagua można osiągnąć zarówno harmonię, jak i poprawę naszej sytuacji życiowej w określonej dziedzinie życia.

Kolejna, trzecia, podstawowa zasada Feng Shui to wu xing, czyli zasada pięciu żywiołów. Żywioły to metal, drewno, woda, ogień i ziemia. Każdy żywioł w Feng Shui posiada określoną symbolikę i dzięki stosowaniu tzw. remediów Feng Shui możemy wpłynąć na wzmocnienie lub osłabienie każdego z żywiołów.

Świece w Feng Shui w domu biurze

Świece to jedno z najmocniejszych remediów w Feng Shui. Stosowanie świec w Feng Shui stanowi najsilniejsze odzwierciedlenie żywiołu ognia w Twoim domu (chyba, że posiadasz kominek). Świece oczyszczają atmosferę i inspirują, ocieplają krążącą energię i pomagają ukoić codzienne stresy. Świece dodają kreatywną i żywiołową energię w Twoim wnętrzu. Jeśli Twoje życie wydaje się pozbawione koloru i pełne rutyny, zapal świecę. Pomoże ona wprowadzić żywiołową energię i wypełni Twoje życie pozytywnym blaskiem.

Zdecydowanie pozytywny wpływ przyniesie palenie dobrej jakości świec w Twojej sypialni. Ten życiodajny element pomoże udrożnić przepływ energii, ociepli atmosferę i jednocześnie ją oczyści. Istnieją też inne miejsca według siatki bagua, gdzie palenie świec jest zdecydowanie pożądane - jest to środek Twojego domu, południowa strefa, południowo - zachodnia oraz północno - wschodnia. Postaraj się dopasować w miarę możliwości kolory świec i świeczników do określonych stref (jeśli używasz podgrzewaczy). Godne uwagi miejsca, gdzie warto umieścić dobrej jakości świece to poza sypialnią łazienka oraz salon.

Bardzo ciekawym i pomocnym remedium Feng Shui jest stworzenie tzw. centerpiece, czyli ozdoby na środku stołu łączącej w sobie wszystkie pięć żywiołów według zasady wu xing. Dekoracja ta pozwoli na uzyskanie harmonii wszystkich pięciu żywiołów. W celu jej stworzenia przygotuj szklaną misę, na dno której wrzuć kamyki - otoczaki symbolizujące element ziemi. Dodaj czystej wody symbolizującej element wody. Dodaj element metalu w postaci małych metalowych przedmiotów, np. samorodków czy bryłek metalu. Dodaj płatki kwiatów w wybranym kolorze symbolizujące element drewna. Na koniec umieść świece pływające symbolizujące element ognia i zapal.

Znaczenie świec w Feng Shui świece zapachowe remedia

Jakie są najkorzystniejsze rodzaje świec według Feng Shui?

Możesz używać praktycznie każdego rodzaju świec. Świece w kształcie zbliżonym do trójkąta będą jeszcze bardziej podnosić wartość remedium, gdyż element ognia jest kojarzony z kształtem trójkątnym. Świece o nowoczesnych i dekoracyjnych kształtach, na przykład w kształcie kwiatu róży zaleca się używać jako świece pływające w misach z wodą lub jako świece wotywne. Na parapecie genialnie sprawdzą się świeczki wotywne w kolorowych świecznikach. Eleganckie i klasyczne świece szpice doskonale wyglądają zarówno w pojedynczych świecznikach, jak i w kandelabrach. Świetnym remedium będzie umieszczenie kilku świec w różnych rozmiarach na tacy w otoczeniu kamyczków lub kolorowych szkiełek czy kamieni szlachetnych.

Pamiętajmy, żeby zawsze wybierać świece ze sprawdzonego źródła, dobrej jakości i z knotami bez dodatku metali ciężkich, w tym ołowiu.

Liczba świec oraz ich znaczenie w Feng Shui

Zarówno kolorystyka, jak i liczba świec ma w Feng Shui określone znaczenie, dlatego warto je poznać, by móc w pełni wykorzystać ich potencjał w polepszaniu naszego samopoczucia. Jeśli chodzi o liczbę świec, zasada stosowania określonej ich ilości jest jednakowa zarówno w odniesieniu do świec, jak i do innych elementów istotnych w Feng Shui, w tym lucky bamboo. I tak, cyfra 2 odnosi się do miłości, więc ustawienie dwóch świec może wspomóc nasze życie miłosne. Trzy świece symbolizują szczęście, długie życie i bogactwo. Należy unikać kompozycji czterech świec, gdyż wyraz cztery w języku chińskim brzmi podobnie do wyrazu śmierć, co może wnieść do wnętrza negatywną energię. Pięć świec ustawionych razem może pomóc nam wzmocnić intuicję, siłę mentalną oraz odczuwanie emocji i siłę fizyczną. Sześć świec w Feng Shui może przynieść nam ogólne szczęście. Jeśli ustawimy razem kompozycję z siedmiu świec, wspomożemy dobre zdrowie. Osiem świec może wspomóc rozwój, powodzenie w przedsięwzięciach oraz wzmocnić płodność. Z kolei ułożenie dziewięciu świec pomoże nam dając szczęście i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia. Pełnię szczęścia i poczucie spełnienia zapewni nam dziesięć świec. W przypadku większych uroczystości warto pomyśleć o aranżacji z dwudziestu jeden świec - zapewni to bardzo dobre wzmocnienie zdrowia i bogactwa oraz ogólne błogosławieństwo dla całej rodziny.

Kolory świec Feng Shui zasady bagua wu xing

Jakie kolory świec dobrać do pomieszczenia według Feng Shui?

Ogólna zasada mówi, że do każdego sektora bagua przypisany jest określony kolor, który wspomaga pozytywną energię i w ten sam sposób można dobrać kolor świecy. Do sektora wschodniego bardzo dobrze pasują zielone świece. W sektorze południowo - wschodnim można spróbować wykorzystać kolor niebieski, purpurowy oraz czerwony. W sektorze południowym idealnie sprawdzą się ciepłe barwy, Feng Shui poleca tu świece w kolorze czerwonym, bordowym, różowym oraz brzoskwiniowym. Dla sektora południowo - zachodniego wybierz świece czerwone, różowe i białe. W sektorze zachodnim sprawdzą się białe, srebrne, szare i złote świece. W północno - zachodnim sektorze wypróbuj świece białe, czarne i szare. Dla północnego sektora Feng Shui zaleca monochromatyczne zestawienie białych i czarnych świec. Północno - wschodni sektor doskonale uzupełnią świece w kolorze morskim, niebieskim, zielonym oraz czarnym. Na środku domu postaw świece w kolorze żółtym, brązowym oraz jasnobrązowym.

Trzy kolory świec, na które warto zwrócić szczególną uwagę w Feng Shui to świece w odcieniach czerwieni, bieli oraz pomarańczy. Świece w kolorze czerwonym pomagają w uzyskaniu lepszej reputacji i większej sławy. Białe świece według Feng Shui symbolizują dwie rzeczy, mianowicie niebo, przez co rozumiemy pomocnych i przyjaznych nam ludzi, nauczycieli oraz osiąganie celów w życiu. Drugie znaczenie białych świec to jezioro lub strumyk, co oznacza radość, dzieci oraz kreatywność. Świece w kolorze pomarańczowym symbolizują górę, co oznacza wspomaganie w osiągnięciu mądrości i spokoju w życiu. Ponieważ świeca w kolorze pomarańczowym symbolizuje również słońce, wspomaga też rozwój i bogactwo. Dodatkowo kolor tej świecy pomaga nam się odstresować i zyskać równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

Pamiętaj, że najważniejsze w Feng Shui jest dążenie do równowagi i harmonii, dlatego dopasuj świece oraz ich ilość tak, by nie przytłaczały pomieszczenia i dawały pełnię szczęścia i radości każdego dnia.

Świece Feng Shui w łazience kąpiel relaks zen

Czy świece zapachowe mogą służyć jako remedia w Feng Shui?

Jak najbardziej! Świece zapachowe to znakomite remedium. Jeśli w Twoje życie miłosne wkradła się rutyna, zapal dwie świece zapachowe w sypialni (pamiętaj, by ustawić je blisko siebie dla stworzenia poczucia intymności i jedności). Zapalaj te świece dwukrotnie w ciągu dnia. Jaki zapach wybrać w celu polepszenia życia miłosnego? Wybierz stymulujące zmysły świece zapachowe o aromacie kwiatu różyylang - ylang oraz jaśminu.

Jeśli Twoje wnętrze sprawia wrażenie chłodnego i przygnębiającego, oznacza to zbyt wiele energii yin. Wprowadź do pomieszczenia więcej energii yang dzięki umieszczeniu trzech świec zapachowych o świeżym aromacie, jak lawenda, mięta pieprzowa i bergamotka.

Brak Ci inspiracji, czujesz, że potrzebujesz więcej kreatywności i pomysłów? Pomyśl o świecach zapachowych o dodającym otuchy aromacie kadzidła olibanum, cytryny oraz rozmarynu.

Gdy chcesz poczuć się bardziej niezależny i samowystarczalny, wybierz świece zapachowe o aromacie geranium.

Czujesz, że brak Ci równowagi między pracą zawodową, a życiem prywatnym wykorzystaj świece zapachowe o oczyszczającym aromacie cytryny lub pomarańczy i zapalaj je codziennie wczesnym rankiem.

Jak często zapalać świece, by uzyskać optymalny efekt według Feng Shui?

Jeśli chcesz uzyskać przychylność otoczenia, zapal raz dziennie (najlepiej w ciągu dnia) dziewięć czerwonych świec umieszczonych w centralnym punkcie Twojego domu lub mieszkania.

Jeśli masz tendencję do porywania się z motyką na słońce i stawiania sobie celów nie do wykonania, może w Twoim domu brakować elementu drewna. Zapal każdego ranka świece w sektorze rodziny w bagua.

Potrzebujesz inspiracji w życiu? Każdego wieczora zapal osiem błękitnych świec w lewym rogu Twojego domu.

Chcesz poprawić swoje zdrowie? Możesz spróbować zapalać raz dziennie pięć żółtych świec umieszczonych na stole kuchennym.

Na koniec kilka praktycznych porad Feng Shui:

Jak kolory świec mogą wpływać na poprawę Feng Shui? Jeśli zapalisz świecę w czerwonym kolorze, możesz dodać sobie więcej szczęścia w obszarze bogactwa. Inne kolory sprzyjające dobrej passie finansowej to złoty i purpurowy.

Sektor południowy domu to sektor żywiołu ognia. Palenie czerwonej świecy w tym sektorze pomoże w rozwoju kariery, sławy i dobrych finansów. Dobrze też wpływa na wiedzę i uczenie się całej rodziny.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia towarzyskiego i czujesz, że brak w nim pomocnych ludzi, zapal czerwoną świecę w sektorze południowo - wschodnim.

Świece Feng Shui ład harmonia porządek w domu odgracanie


Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel